Sprawdź czy wybrana domena jest wolna

Nazwa i logo to elementy identyfikacji firmy.

A Czy wiesz jak dobrać odpowiednią domenę?

Zebraliśmy kilka ważnych zasad, które Ci w tym pomogą:

 • Domena narodowa (.pl), regionalna (.waw.pl) czy funkcjonalna (.com, .org., .net, .gov)?

  Wszystko zależy od tego jak duży zasięg ma Twoja firma. Jeśli zakładasz zakład fryzjerski na terenie małego miasta sprawdź domenę .pl System sam podpowie Ci jakie nazwy są wolne lub jakie kombinacje możesz wybrać.
 • Unikaj myślników i przedrostków w nazwie domeny. Ułatwi to poprawne zapisywanie i odczytywanie adresu strony, a tym samym tworzenie maili.

  Powyższe zasady są jedynie podstawowymi wskazówkami, które mogą pomóc Ci w rejestracji pierwszej domeny. Jeśli szukasz nietypowej nazwy lub masz więcej pytań, zachęcamy do rozmowy z naszym doradcą. Dysponujemy narzędziami, które pozwolą Ci uniknąć zagrożeń i pomogą w przyszłym pozycjonowaniu witryny.Dlaczego domena jest tak ważna?

Domena to jednak znacznie więcej niż adres czy nazwa - to kluczowy element wpływający na sukces Twojej strony internetowej. Dobrze dobrana domena przyciągnie do Ciebie czytelników i klientów, szybko zyska na popularności i pomoże Twojej stronie w zdobyciu jednej z pierwszych pozycji w wyszukiwarce.
Wyobraź sobie, że domena to Twoja nowa, internetowa tożsamość! Raz wybrana, zostanie z Tobą prawdopodobnie na zawsze! To właśnie od niej zależy jak będą odbierać Cię Internauci oraz czy zostaniesz przez nich zapamiętany czy nie. Wybór własnej domeny to zatem jedna z ważniejszych decyzji w Twoim życiu!


Jaką domenę wybrać?

Jeżeli możesz, wybierz domenę odpowiadającą faktycznej nazwie Twoje firmy, bloga czy sklepu. Dzięki niej Twoja strona będzie szybko odnajdywana w wyszukiwarce, również przez klientów, którzy dotychczas znali tylko nazwę Twojej stacjonarnej działalności lub nazwisko.
Może jednak zdarzyć się tak, że domena będąca jednocześnie nazwą Twojej firmy, okaże się zajęta przez konkurencję. W takim wypadku wybierz adres, który:

 • kojarzy się z tematyką strony lub bloga, asortymentem e-sklepu czy działalnością Twojej firmy;
 • jest krótki i łatwy do zapamiętania;
 • wyróżnia się spośród innych i nie można pomylić go z podobnym;
 • zawiera w sobie słowo, które mogą wpisywać w wyszukiwarkę Twoi klienci lub czytelnicy;
 • ma możliwie dużo dostępnych rozszerzeń.


Drugi, lecz pierwszy plan - rozszerzenie

Adresy internetowe mają różne rozszerzenia – są to końcówki typu .com, .pl czy .net, które tylko z pozoru mają drugorzędne znaczenie. Zauważ, że międzynarodowe korporacje praktycznie zawsze operują domenami z rozszerzeniami .com, .net czy .org, podkreślającymi ich globalny charakter.
Ty również możesz pójść ich śladem, o ile zależy Ci na czytelnikach lub klientach ze wszystkich stron świata – międzynarodowa witryna będzie w takim przypadku jak znalazł. Jeżeli jednak chcesz przyciągnąć tylko polskich Internautów, najlepiej zrobisz, gdy wybierzesz domenę z rozszerzeniem narodowym (.pl) lub funkcjonalnym (np. com.pl, net.pl).
Działając tylko stacjonarnie (np. jako fryzjer czy kosmetyczka), możesz pozwolić sobie na wybór domeny z tzw. rozszerzeniem regionalnym, takim jak na przykład krakow.pl czy waw.pl. Dzięki takiemu rozszerzeniu, szybciej dotrzesz do klientów lokalnych i łatwiej (a także taniej) wypozycjonujesz witrynę na frazy powiązane z obszarem Twojej działalności.
Domena to coś więcej niż adres dla strony www, który musisz mieć. To także Twoja nowa, internetowa tożsamość, warunkująca szanse na sukces w biznesie i działalności online. Z dobrą domeną zostaniesz do samego końca – poświęć więc chwilę na zastanowienie się, jaką domenę dla swojej strony internetowej wybrać. W imieniu całego zespołu serwerplus.pl życzymy Ci strzału w dziesiątkę!

ZAUFALI NAM