POMOC > Co to jest hosting?

-Co to jest hosting?-

Do uruchomienia strony internetowej potrzebujesz własnego serwera lub hostingu – inaczej nie opublikujesz żadnej witryny. Dobry hosting zagwarantuje Ci poprawne działanie, szybkie wczytywanie i bezpieczeństwo Twojego bloga, portfolio czy e-sklepu oraz poczty elektronicznej. Co to jest hosting i jaki pakiet najlepiej wybrać?  

Co to jest hosting?

Hosting to nic innego jak miejsce na stronę internetową. Uściślając, jest to zarezerwowana na dane dotyczące witryny i podpiętej do niej poczty elektronicznej przestrzeń dyskowa na pozostającym 24h na dobę online serwerze. Od jego jakości zależy m.in. dostępność, szybkość wczytywania i poprawność działania strony www czy skrzynki e-mail, a także bezpieczeństwo danych.

Wielkie portale internetowe, serwisy rządowe i banki, posiadają własne serwery obsługiwane przez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników IT. Pozostałe 90% stron internetowych funkcjonuje w ramach tzw. serwerów współdzielonych, oferowanych przez firmy hostingowe takie jak serwerplus.pl. Pakiet usług składający się z wynajmu przestrzeni dyskowej serwera oraz jego utrzymania i obsługi, nazywany jest właśnie hostingiem.

Hosting w praktyce

Hosting można porównać do silnika w samochodzie – podobnie jak on determinuje dynamikę auta, tak hosting definiuje działanie strony internetowej i poczty elektronicznej. Hosting wpływa np. na to, czy Twoja strona internetowa będzie dostępna 24h na dobę, czy przestanie się wyświetlać w połowie dnia. To od niego zależy również, jak szybko odwiedzający będą poruszali się po Twojej witrynie i w jakim tempie będą wczytywały się umieszczone w niej obrazy, filmy czy animacje.

Nie bez znaczenia są także zabezpieczenia serwerów stosowane przez firmy hostingowe. Bezpieczny hosting, oferujący certyfikaty SSL dla stron internetowych, chroni przed wyciekiem danych i informacji z witryny i poczty elektronicznej oraz zapobiega przed niezwykle przykrymi w skutkach atakami cyberprzestępców. Wybór hostingu nie powinien być więc przypadkowy – najlepiej zaufać hostingowi oferowanemu przez doświadczone firmy.


COFNIJ

ZAUFALI NAM